Dodenherdenking en Bevrijdingsdag in onze gemeente

4 mei 

In het kader van de Dodenherdenking op zaterdag 4 mei zijn er in onze gemeente twee herdenkingsplechtigheden: 

  • Op het Fort bij Rijnauwen is een herdenking van de verzetsmensen die aldaar zijn gefusilleerd. De stille tocht vertrekt om 19.20 uur vanaf het poortgebouw bij de Stayokay (Rhijnauwenselaan 14, Bunnik). 
  • Ook bij het monument Regis Deleuze, nabij Kasteel Beverweerd in Werkhoven, is een herdenking. Om 19.45 uur vertrekt de stille tocht vanaf de ingang bij De Laan bij kasteel Beverweerd in Werkhoven.

5 mei

Op zondag 5 mei viert Bunnik Bevrijdingsdag door het ontsteken van het Vrijheidsvuur bij woonzorgcentrum Bunninchem in Bunnik. De fakkel met het Bevrijdingsvuur zal daar rond 10.30 uur aankomen, waarna het Vrijheidsvuur door burgemeester Ruud van Bennekom zal worden ontstoken.