Portretfoto burgemeester Ruud van Bennekom buiten

Waarom hebben we een kinderburgemeester nodig?

Burgemeester Ruud van Bennekom: “Ik vind het belangrijk wij óók luisteren naar de kinderen in onze gemeente, want kinderen hebben vaak goede ideeën. Daarom vind ik het fijn dat kinderburgemeester Edoardo er is. Hij gaat ook met mij mee naar belangrijke activiteiten, zoals koningsdag en de intocht van sinterklaas, want ik kan wel wat hulp gebruiken.”

Wat doet de kinderburgemeester?

  • Kinderburgemeester Edoardo Verwey vertegenwoordigt de kinderen die wonen in de onze gemeente (Bunnik, Odijk en Werkhoven). Andere kinderen kunnen bij hem aangeven wat zij belangrijk vinden. Edoardo praat hierover met de burgemeester en soms ook met de gemeenteraad.
  • Edoardo gaat met de burgemeester mee naar evenementen en houdt daar soms een korte toespraak. Denk bijvoorbeeld aan Koningsdag, carnaval, de intocht van Sinterklaas en de herdenking op 4 mei.

Wie waren er allemaal kinderburgemeester?

}